2011

4. prosince 2011

kompletní team Horse Emergency se zúčastnil prezentační akce "Vánoce v ZOO"; přímo v areálu ZOO byla v průběžném dvouhodinovém bloku veřejnosti představena činnost Koňské záchranky, byly zodpovídány četné dotazy a v neposlední řadě bylo opakovaně předvedeno simulované naložení zraněného koně (Emila) jak v závěsné konstrukci tak vleže na podložce... Děkujeme všem zainteresovaným, že nám naši činnost umožnili prezentovat před tak početným publikem...

 

 

Vánoce v ZOO Brno

Zveme všechny milovníky zvířat a příznivce Koňské Záchranky na akci v brněnské ZOO, dne 4. prosince 2011. V rámci doprovodného programu budeme prezentovat projekt Horse Emergency. Podrobnosti najdete zde:

http://www.zoobrno.cz/cs/aktuality/vanoce-v-zoo

 

 

4. listopadu 2011 - Mendelova univerzita v Brně a Česká hiporehabilitační společnost pořádají celostátní konferenci s názvem "9. Konference o hiporehabilitaci". Člen teamu Horse Emergency Pavel Čechovský vystoupí s příspěvkem na téma "Koňská záchranka a SOS nakládání koní".

 

 

9. října 2011 - Velká pardubická steeplechase

 

 

( http://www.equichannel.cz/121-velka-pardubicka-ceske-pojistovny-zvitezi-tiumen-potreti-a-josef-vana-poosme)

1. října 2011 - vracíme se na "místo činu". Po roce je tu opět tradiční Zvířátkiáda měststé části Brno - střed, kdy předvedeme simulovanou ukázku zásahu.
( http://halacka.rajce.idnes.cz/video )

East European Endurance Ride CEI*** - den 3:
(sobota, 24.09.2011)

start v 0800 (resp. 0900) ze Štúrova do Komárna a pokračování dále do maďarské Bábolny, délka trasy 83 km... na slovenské straně opět bezchybný full service, v Maďarsku už to bylo trochu horší;

 

 

v první řadě jsme museli všichni odevzdat vysílačky, takže o tuto možnost spojení jsme přišli... i výběr trasy a průběh závodu zajišťovala maďarská strana.

 

 

náročný závod (z čehož se posledních cca 20 km jelo po silnicích) nakonec dokončilo 17 koní, když poslední dvě prohlídky VG (Veterinary Gate Area) daly stop několika dalším koním...
program v Bábolni už opět zajišťoval slovenský pořadatel, takže to opět stálo za to...
úchvatný večerní ceremoniál, vyhlašování výsledků, předávání pohárů a opětovná přítomnost ministrů kultury Slovenska i Maďarska byl opravdu silným zážitkem!
následná noční after party s perfektně zajištěným, a co do pestrosti těžko uvěřitelným, rautem pro všechny zúčastněné (tedy opravdu od ministra až po jednotlivé ošetřovatele) byla pojata přímo velkolepě, takže další velmi plusové body :)
Celkové shrnutí: i koníci, co museli ze závodu odstoupit nebo nebyli do dalšího pokračování puštění při veterinárních prohlídkách, tedy žádný z nich nemusel využít asistence Horse Emergency, což je výborná známka nejenom celkové organizace, ale i připravenosti koní a jezdců...
jediný "ostrý zásah" a prověření připravenosti teamu Horse Emergency tak bylo při nočním odjezdu z Bábolny, kdy jsme zjistili píchlé kolo na sanitce a museli ho vyměnit... :)

 

 

 

East European Endurance Ride CEI*** - den 2:
(pátek, 23.09.2011)

start v 0900 SEČ z Komárna do Štúrova, délka dnešní trasy je 75 km. Jezdci opět vedli své koně terénem kopírujícím Dunaj. Na všech místech, kde trať křížila silnici, bezpečnost všech zúčastněných opět zajišťovala policie; systém zabezpečení jezdců a koní funguje následovně - vpředu posádka sanitky č.1, vzadu za posledním jezdcem posádka sanitky č.2 a naše vozidlo koňské záchranky;

 

 

po celé trase opět desítky organizátorů a navíc spousta asistečních vozidel, neustálá komunikace přes vysílačky... v průběhu dnešního dne byly ze závodu vyloučeny (při povinných kontrolách na veterinárních stanovištích) dvě dvojice - obě pro kulhání, tzn., že zítřejší veterinární kontroly před startem do poslední etapy (Štúrovo - Komárno - Bábolna) se zúčastní 27 dvojic...

East European Endurance Ride CEI*** - den 1:
(čtvrtek, 22.09.2011)

v 0830 SEČ hromadně odstartovalo 32 závodních dvojic na náročnou trať z Bratislavy do Komárna kolem Dunaje v délce 95 km; dokončilo 29 dvojic, 3 dvojice byly ze závodu vyloučeny, naštěstí bez závažnějších zdravotních komplikací vyžadujících naši asistenci...

 

 

Velmi chválíme organizátory za bezchybný komplexní servis na vysoké evropské úrovni; i když se tato soutěž letos pořádá v takovémto měřítku poprvé, opravdu nelze téměř nic vytknout... asistence policie, záchranné služby, desítek organizátorů, neustále online spojení všech zainteresovaných složek přes vysílačky - prostě snaha o maximální eliminaci všech rizik a nestandardních situací...

East European Endurance Ride CEI*** - den 0:
(středa, 21.09.2011)

příjezd našeho teamu v podvečerních hodinách do areálu Závodiska Bratislava, š.p., kde jsme v podvečer shlédli slavnostní ceremoniál k zahájení tohoto mezinárodního sportovního podujetí; účast několika ministru vlád Slovenska i Maďarska dává této akci mezinárodní punc, ale hlavně je vidět opravdová snaha organizátoru dovést úspěšně všechny závodníky od hromadného startu v Bratislavě až do zdárného konce v Bábolni...

 

 

21. - 25. září 2011 - Brattislava (SK) - Bábolná (HU) East European Endurance Ride CEI*** s délkou trati 253 km. Koňská záchranka byla pořadateli této ojeinělé mezinárodní akce vyžádána jako preventivní zabezpečení
( www.enduranceride.eu ) ...

17. září - Nemojany - Nové Valteřice; neakutní asistence kompletního teamu Horse Emergency při převozu 9 koní z útulku v Nemojanech do nových prostor na severní Moravě v Nových Valteřicích

23. - 25. září 2011 - Výstava Kůň 2011 Lysá nad Labem

2. - 4. září 2011 - Výstava Koně v akci Pardubice

27. srpna 2011 - spřátelený Útulek Bianka pořádá Den otevřených vrat. V rámci doprovodného programu proběhne malá přednáška o činnosti Koňské Záchranky.

 

 

23. - 26. června 2011 - Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky + Propet - BVV Brno

11. června 2011 - Benefiční akce pro Koňskou Záchranku Ranč Loučka v Předklášteří u Tišnova.

 

 


28. - 29. května 2011 - Rallye Rejvíz Jeseník - prestižní mezinárodní setkání záchranných týmů z celého světa.

 

 

 

4. května 2011 - Majáles studentů VFU Brno.
V doprovodném programu předvedeme budoucím veterinářům ukázku zásahu. Srdečně zveme i širokou veřejnost.

25. ledna 2011 - dosavadní hlavní sponzor firma Paragan - nástavby a přívěsy z důvodu reorganizace neprodlužuje dohodu o spolupráci s projektem Horse Emergency. Tímto se "otevírá prostor" a uvolňují zajímavé propagační plochy pro potenciální budoucí partnery. Nabízíme masivní, neotřelou a specificky směřovanou reklamu v rámci naší charitativní činnosti. Kontaktujte nás a my zajistíme, aby se vám vaše pomoc vyplatila!

Team Horse Emergency přeje všem krásné prožití
vánočních svátků a hodně úspěchů v příštím roce.

 

Video z praktického zásahu zde.


11. - 12. prosince 2010 - další vzdělávání týmu Horse Emergency. Členové týmu Pavel Čechovský a Robert Šibl se zúčastnili semináře na téma "Otevřené rány a jejich ošetřování", vedeného spřízněnou MVDr. Lýdií Čačkovou.

4. prosince 2010 - 205. Výročí bitvy u Slavkova. Tvarožná u Brna. Pohotovost kompletního týmu během rekonstrukce historické bitvy.

4. prosince 2010
- Kůň ve vodě - Charvatská Nová Ves
Výjezd na výzvu IZS JmK, prochlazený kůň propadlý v ledu byl vyproštěn před naším příjezdem. Majitel nepožadoval naši další asistenci, proto jsme se z půli cesty vrátili na stanoviště.

9. listopadu 2010 - Popálený vepř v Hustopečích. Na výzvu operačního důstojníka IZS JmK jsme zajišťovali utracení prasete popáleného během požáru hospodářského stavení.

10. října 2010 - Velká pardubická - pohotovost. Fotky naleznete v sekci Výjezdy a zásahy.

6. října 2010 - v rámci Světového dne zvířat uskutečníme přednášku a praktickou ukázku na SOŠ Veterinární v Hradci Králové. Pozvánka zde a video v sekci Výjezdy a zásahy.

18. září 2010 - budeme po delší době prezentovat naši Záchrannou službu v Brně. Na akci "Zvířátkiáda" (www.stred.brno.cz/volny-cas/zviratkiada) předvedeme ukázku zásahu.

3. - 5. září 2010 - Výstava Koně v akci Pardubice. Propagace ve společném stánku s Alltech CZ. Vice fotek v sekci Výjezdy a zásahy.

Dostihový spolek, a. s., Pardubice, Asociace svazů chovatelů koní ČR a mediální partneři časopis Jezdectví společně se serverem www.Jezdectví.cz a server www.Equichannel.cz vyhlašují anketu O nejkrásnějšího koně ČR. Odesláním SMS do této ankety přispějete na provoz Koňské záchranky. Podrobnosti zde nebo zde. Děkujeme nejen pořadatelům ankety, ale zejména všem vám, kteří se zapojíte.
Dík - tým Horse emergency.

 8. srpna 2010 - CSIO***W Bratislava (SK).

31. července 2010 - jedeme držet pohotovost na ME mladých jezdců ve všestranosti + CIC3*, CCI2*

20. července 2010 - přijali jsme pozvání do ČRo Brno do pořadu Rendez-vous v úterý 20.7. od 15.hod. Odkaz na reportáž naleznete zde.

30. června 2010 - Embrach (Švýcarsko). Více fotek a video v sekci Výjezdy a zásahy.

 

 23. června 2010 - Užší tým se rozrůstá o nové spolupracovníky.

11.- 12. června 2010 - CCI** Motešice (SK) - pohotovost na mezinárodních závodech všestrannosti. Fotky naleznete opět v sekci Výjezdy a zásahy.

29. - 30. května 2010 - Mistrovství Jihomoravské oblasti ve všestrannosti. Jezdecký areál Panská Lícha Brno. Pohotovost + propagace.

 

 

 

 

Přečtěte si, co o nás napsal jeden z našich sponzorů, firma Dimar.

Váš Horse Emergency Team

 

PF 2011

Video z praktického zásahu zde.