Názory, připomínky a otázky

Dobrý den,
dnes jsem se s údivem dozvěděla, že i v naší vlasti existuje koňská záchranka a musím přiznat, že mě to velmi mile překvapilo. Přečetla jsem si pár
"případů" a dojem, který ve mně zanechaly, se asi nedá jinak vystihnout než pocitem hluboké lítosti nad osudy koní a pocitem stejně hlubokého obdivu lidí, kteří se dennodenně musejí vyrovnávat s tak stresující a tvrdou realitou a přesto si uchovávají měkké srdce a chuť pomáhat. Mně se před pár lety stalo, že moje kobylka uklouzla a spadla do příkopu. I když jsme ji vytáhli a postavili na nohy, nepodařilo se nám ji zachránit. Měla poraněnou nohu a krk, a to, co k záchraně chybělo, byl právě závěsný systém. Taková událost zanechá jizvu na duši. Takže přeji, aby i přes ty občasné neúspěchy a špatné konce jste ve své práci vždy dokázali vidět smysl a ty šťastnější konce Vás plnily radostí a chutí do života!!!

Bartošová

Vážená paní Bartošová,
děkujeme za Vaše emotivní vyjádření. Vaší kobylky je nám upřímně líto, ale právě kvůli takovýmto případům celý projekt vznikl a chválabohu funguje a rozvíjí se. Děkujeme za povzbudivá slova, vážíme si morální podpory.

Právě jsem narazila na vaše stránky. Je opravdu fantastický jak pomáháte :-)

Už se těším jak se rozšíříte i k nám do jihočeského kraje. Bude super mít jistotu vaší profesionální pomoci. Přeju vašemu týmu hodně štěstí, případy se šťastným koncem a veselé a šťastné vánoce.
Iva Šebková 
Ivo, i my si přejeme rozšíření do dalších regionů. 
Protože to prozatím nezvládáme ani materiálně ani personálně, aktivně hledáme potencionálně spolupracující subjekty, které by nám s tímto pomohly.
Samozřejmě též děkujeme za Vaši morální podporu.

Již několikrát jsem měla možnost se s vámi setkat ať už na veletrhu při Velké pardubické, či o vás slyšet z povídání mých kolegů ze stáje a myslím, že vám patří nejen obdiv, ale také obrovské díky za to, co pro nás jako celou společnost milovníků koní, děláte. Když čtu příběhy zachraňovaných koní tak se děsím a vím, že se v té situaci mohu ocitnout také během okamžiku.
Tímto vám chci moc poděkovat a doufám, že takových situací bude v nastávajícím roce mnohem míň.
Aneta Kopecká

Aneto, děkujeme a přejeme si, abychom se s Vámi potkávali jen na těch akcích :-)

Chtěla bych vám ještě jednou poděkovat za citlivý a lidský přístup při zásahu u našeho koně v noci z 10. na 11.7.2010 v Sedlci - Prčici a hlavně jsem vás chtěla informovat, že se jednalo o hnisavý zánět mozku a mozkových obalů (meningoencefalitis) takové intenzity, že slovy MVDr. Ottové "...podle průběhu a nálezu... nic a nikdo a nikde by mu nepomohli". Neměl šanci, ani kdybyste měli tryskáč. Přeji do budoucna méně takových beznadějných výjezdů. Ještě jednou děkuji, Karla Kosíková. Video zde.

Dobrý den, bylo by možné poskytnout kontakt na firmu Kovovýroba Marek a syn, která vyrábí závěsnou konstrukci? U některých babiček by mi to usnadnilo jejich vstávání. Mnohokrát děkuji.
Věra Jungmannová

Firmu Kovovýroba Marek a syn je možné najít na webových stránkách www..kovovyroba-marek.cz popř. je kontaktovat přímo telefonicky na čísle +420 602 730 809.

Pomalu dočítám poslední slova na Vašich stránkách a po tváři mi už několik minut stékají nezadržitelné slzy. Jsou to slzy smutku, ale i štěstí. Smutku pro ty koníky, kterým jste už nedokázali pomoci, hlavně té staré kobylce... a štěstí za to, že jste a pomáháte těm krásným němým koňským tvářím. Zítra vezu svého čtyřnohého kamaráda Juráška do Heřmanova Městce na kliniku, kde mi bude po vyšetření sděleno, jestli má koník ještě nějakou naději na uzdravení a život... díky tomu jsem také narazila na vaše stránky. Velice ráda bych vás finančně podpořila i když jsem obyčejný človíček, který miluje a vlastní už 20 let koně a zanechal jim celý svůj život a tak peněz na zbyt moc nemá, ale vy si zasloužíte jakýkoliv dar a hlavně celý váš tým by si zasloužil tu největší poctu a ocenení za vaši práci a aby jste byli přinejmenším zasypáni zlatem...

Přeji Vám mnoho úspěchů a co nejvíce podpory...
Miluše Rollová

Dobrý den Miluško,

Váš krásný mail plný pravdy nás velmi potěšil. Děkuji Vám za něj jménem celého našeho týmu. Víte, financí pro náš projekt zřejmě nikdy nebude dostatek. To si uvědomujeme a proto zůstáváme "nohama na zemi". Málokdo si však uvědomí, jak důležitá pro nás je i morální podpora (jako je ta Vaše) - opravdu!!! Je to k nevíře, ale bohužel ještě stále se najdou názory, že naše činnost je zbytečná, že pouze mrháme časem, penězi a úsilím. Pokud se k tomu přidá i nepříjemná skutečnost, že pár posledních případů se již nepodařilo zachránit, nedivte se, že trochu upadáme do splínu. A právě takové reakce, jako je ta Vaše nás zase staví na nohy, vlívá energii do žil a vrací veledůležitou motivaci. Takže ještě jednou dík!!! Pokud byste chtěla pomoci i konkrétním příspěvkem, záleží jen na Vás jakou formou a kolik jste ochotna. Jednou z možností je zakoupení tzv. reklamních předmětů - přívěšky a samolepky za 40,- Kč (http://www.konskazachranka.cz/reklamni-predmety/ ), nebo zakoupení tzv. VIP sponzorských nálepek v hodnotách 100,- Kč, 500,- Kč a 1.000,- Kč. Výtěžek z nich použijeme na zakoupení nezávislého topení do sanitky. Je důležité pro podchlazené koně, aby se během transportu rozehřáli.
Pavel Čechovský

Dobrý nápad začlenit koňskou záchranku do IZS, hodně stěstí a úspěchů. Honza Buráň ošetřovatel koní.

Dobrý den Honzo. Děkuji jménem celého týmu Horse Emergency za povzbudivá slova a podporu. Setkáváme se totiž často s lidským i koňským neštěstím, navíc je ještě stále mnoho koňáků, kteří si myslí, že naše služba je zbytečná, že je to jen plýtvání energií a penězi. Proto nás každá podobná podpora jako je ta Vaše velmi těší a opět nás motivuje do další práce. Proto ještě jednou dík a zůstávejte naším příznivcem.
Pavel Cechovsky

Reakce na zapůjčení závěsu do stáje z 19.2.2010:
Ahoj,
dnes jsme s veterinářkou konstatovali, že kobylka je "za vodou". Bez nadsázky jí závěs zachránil život. I přes to, že neměla žádné zranění byla vyčerpaná a nebyla schopná sama vstát ani stát. Při její hmotnosti i věku by neměla šanci na přežití a my jsme jí bez závěsného zařízení neuměli pomoct.

Závěs je již uvolněný a jen pro jistotu. Kobyla ho snáší velmi dobře a i když u ní byla nepřetržitá služba 24h., nebyl ani jednou problém.

Takže děkuji za záchranu koňského života :-)
Přeji hezký večer Monika

Je možné poslat částku na účet (více podrobností naleznete v sekci sponzoři). Dále je možné zakoupit propagační předměty, jejichž prostřednictvím můžete projektu pomoci. K dostání jsou na akcích, kde je záchranka prezentována a ve vybraných prodejnách jezdeckých potřeb.

Rád bych přispěl finanční částkou na projekt koňské záchranky. Jak na to?

Je možné poslat částku na účet (více podrobností naleznete v sekci sponzoři). Připravujeme také propagační předměty, jejichž zakoupením můžete projektu pomoci. K dostání budou na akcích, kde je záchranka prezentována, popř. další místa budou zveřejněna na webových stránkách.