Novinky

Školení hasičského a záchranného sboru města Bratislavy

26. 6. 2018 vyjel tým P&HE ve složení Tom Förchtgott a Pavel Čechovský do prostor Hasičského a záchranného útvaru hlavního města SR Bratislavy. Zde na vyžádání provedli školení místních hasičů a členů Policie SR v manipulaci a vyprošťování koní a jiných velkých zvířat.

Blava1.jpgBlava2.jpg

Kde se s námi v sezóně 2018 můžete setkat?

25.-29.4. 2018 – CSIO5* Šamorín (SK) http://www.xbionicsphere.com/jumping-events

11.-13.5. 2018 – CEI3*, CEI2*,CEI* Šamorín (SK) http://www.infoendurance.sk/preteky/kalendar-2018/
20.-24.6. 2018 – CSI3*W Olomouc http://csi-olomouc.cz/

17.-29.7 2018 – CSI4*+CSI2*+CSI*+CSIYH*+CSICH+CSIJ Šamorín (SK) http://www.xbionicsphere.com/jumping-events

2.-5.8. 2018 – FEI Youth Nations Cup (Šamorín SK) http://www.xbionicsphere.com/jumping-events

28.-29.9. 2018 – ME mladých koní Endurance Šamorín (SK) http://www.infoendurance.sk/preteky/kalendar-2018/

9.-11.11.2018 – X-Bionic InDoor Master (Šamorín SK) http://www.xbionicsphere.com/jumping-events

13.-16.12. 2018 – CSI5*, CSI2* Praha http://www.pragueplayoffs.com/

Zapůjčení modelu koně Renda

5. 3. 2018 model koně Renda reprezentoval tým P&HE v Praze v rámci školení manažerů nadnárodní společnosti. Svoji úlohu zvládnul se ctí.

Zapůjčení modelu koně RendaZapůjčení modelu koně Renda

Konference Aktuální poznatky a otazníky v oblasti ochrany zvířat proti týrání

22. 2. 2018 jsme se zúčastnili a také přednášeli na celostátní konference o týrání zvířat, která se konala v Brně v Kanceláři veřejného ochránce práv.

Konference Aktuální poznatky a otazníky v oblasti ochrany zvířat proti týráníKonference Aktuální poznatky a otazníky v oblasti ochrany zvířat proti týrání

Pořízení dalšího důležitého vybavení

24. 1. 2018 jsme zakoupili tři velikosti speciálních univerzálních dlah pro koně EquiVet Monkey Splint. Jde o novinku, která mj. nahrazuje složitě aplikovatelný kastový obvaz, který se doposud používal k zafixování zraněné končetiny apod. Fixace je samozřejmě nutná pro další manipulaci s koněm, včetně převozu. Podstatnou část prostředků na zakoupení těchto pomůcek jsme obdrželi díky charitativní akci "Muži na koních".

Dlaha1.jpgDlaha2.jpg

Seminář pro jezdce vytrvalosti ve spolupráci s Komisí vytrvalosti a ČJF

13. 1. 2018 jsme přijeli do zámeckého areálu ve Ctěnicích uspořádat Seminář "Manipulace se zraněným koněm v rizikových situacích, vyprošťování a záchrana koní, bezpečnost a řešení krizových situací při přepravě koní"

Seminář pro jezdce vytrvalosti ve spolupráci s Komisí vytrvalosti a ČJFSeminář pro jezdce vytrvalosti ve spolupráci s Komisí vytrvalosti a ČJFSeminář pro jezdce vytrvalosti ve spolupráci s Komisí vytrvalosti a ČJFSeminář pro jezdce vytrvalosti ve spolupráci s Komisí vytrvalosti a ČJFSeminář pro jezdce vytrvalosti ve spolupráci s Komisí vytrvalosti a ČJF

PF 2018!

31. 12. 2017 – Tým Pet&HorseEmergency – KoňskáZáchranka přeje všem dosavadním i budoucím přátelům a příznivcům radostné vkročení do Nového roku 2018! Totéž i všem Vašim čtyřnohým parťákům!

PF 2018

Pohotovost na CSI**** v Šamoríně (SK)

23.-26.11. 2017 – první pohotovost na prestižních parkurových halových závodech CSI**** v Šamoríně. Podrobnosti zde http://www.jezdci.cz/clanky/Zavody-CSI4-v-Samorine-za-ucasti-svetovych-hvezd/

Pohotovost na CSI**** v Šamoríně (SK)Pohotovost na CSI**** v Šamoríně (SK)Pohotovost na CSI**** v Šamoríně (SK)Pohotovost na CSI**** v Šamoríně (SK)

Ukončení Sbírky „Záchranné sítě pro koně“

22. 11. 2017 proběhla v pražském hotelu Paříž tisková konference k příležitosti zakončení veřejné sbírky „Záchranné sítě pro koně“. Videozáznam z TK zde: http://www.jezdci.cz/clanky/Videozaznam-ze-zakonceni-sbirky-na-Zachranne-site/ Celého projektu jsme se zúčastnili jako inspiračně-ideový prvek, ale hlavně jsme prováděli školení jednotek HZS ČR v manipulaci s touto pomůckou. Podrobnosti o naší účasti zde: http://www.jezdci.cz/clanky/Konska-zachranka-pomaha-k-vyuziti-zachrannych-siti/

Ukončení Sbírky „Záchranné sítě pro koně“Ukončení Sbírky „Záchranné sítě pro koně“Ukončení Sbírky „Záchranné sítě pro koně“

Převzetí daru od Propomoc z.s.

20.11. 2017 jsme slavnostně převzali Dárkový certifikát z výtěžku charitativní akce "Muži na koních". Děkujeme všem, kteří se na tomto výsledku podíleli. 

Převzetí daru od Propomoc z.s.Převzetí daru od Propomoc z.s.

Nový videokanál naší záchranné organizace na YouTube.com

18. 11. 2017 - Konečně se podařilo vytvořit samostatný kanál se všemi našimi videi a klipy na Youtube.com. Chcete-li tedy shlédnout naše propagační videa, ukázky z akcí, kterých se zúčastňujeme, některé akutní zásahy, ale také seriál návodů, jak manipulovat s postiženým koněm, potom navštivte Youtube kanál "Pavel Cechovsky Pet & Horse Emergency" zde: www.youtube.com.

Spolupráce s projektem Equisafe.cz

3.11. 2017 v Praze proběhl úvodní seminář projektu Equisafe.cz (podrobnosti o projektu najdete zde níže). Za naši organizaci přednášel Pavel Čechovský téma "První pomoc zraněným koním, prevence úrazů, správné postupy záchrany". Potěšila skvělá organizace a neobyčejně hojná účast. 

Spolupráce s projektem Equisafe.cz

Benefiční galavečer „Muži na koních“

30.10. 2017 - Organizace Propomoc z.s. (www.Propomoc.eu) v rámci podpůrného projektu "Muži na koních" (www.MuziNaKonich.cz) podpořila naši činnost. Účastí na benefičním galavečeru přispívali návštěvníci do společné charitativní pokladničky. 

Benefiční galavečer „Muži na koních“Benefiční galavečer „Muži na koních“

Mezinárodní endurance závody na Slovensku

30. 9.-1. 10. 2017 – tradiční pohotovost na vytrvalostních závodech v Topoĺčiankách na středním Slovensku.

Mezinárodní endurance závody na SlovenskuMezinárodní endurance závody na Slovensku

Zvířátkiáda Brno-střed

24. 9. 2017 – S radostí jsme organizátorům přislíbili účast i letos. Premiérově jsme předvedli v praxi nově pořízenou trojnožku na zvedání velkých zvířat.

Zvířátkiáda Brno-střed

Školení a výcvik středočeských hasičů

14. 9. 2017 – Naši školitelé a model Renda byli pozváni k výuce a školení členů HZS Středočeského kraje v manipulaci a vyprošťování velkých zvířat z nebezpečných situací.

Školení a výcvik středočeských hasičůŠkolení a výcvik středočeských hasičůŠkolení a výcvik středočeských hasičů

CSIO Šamorín (SK)

31. 8.-1. 9.2017 - Další výjezd na pohotovost na parkurových závodech na Slovensku.

CSIO Šamorín (SK)

ME v parkurovém skákání dětí, juniorů a mladých jezdců

1.-13. 8. 2017 – sedmidenní služební maratón na letošní nejvýznamnější sportovní akci. Opět v areálu X-Bionic sphere v Šamoríně.

ME v parkurovém skákání dětí, juniorů a mladých jezdcůME v parkurovém skákání dětí, juniorů a mladých jezdcůME v parkurovém skákání dětí, juniorů a mladých jezdcůME v parkurovém skákání dětí, juniorů a mladých jezdcůME v parkurovém skákání dětí, juniorů a mladých jezdců

CSI**** Šamorín (SK)

20.-23. 7. 2017 a 27.-30. 7. 2017 – záchranný tým držel pohotovost na významných skokových závodech.

CSI**** Šamorín (SK)CSI**** Šamorín (SK)CSI**** Šamorín (SK)

Mezinárodní endurance závody ve Vysokých Tatrách

8.-9. 7. 2017 – Pohotovost na vytrvalostních závodech v Mengusovcích (SK).

Mezinárodní endurance závody ve Vysokých TatráchMezinárodní endurance závody ve Vysokých TatráchMezinárodní endurance závody ve Vysokých TatráchMezinárodní endurance závody ve Vysokých Tatrách

CSI***W Olomouc

21.-25. 6. 2017 – Již tradiční účast na mezinárodních skokových závodech jako veterinární pohotovost.

CSI***W OlomoucCSI***W OlomoucCSI***W OlomoucCSI***W Olomouc

Mezinárodní endurance závody v Šamoríně (SK)

10.-11. 6. 2017 – Další výjezd na pohotovost na Slovensku v rámci vytrvalostních závodů v Šamoríně.

Mezinárodní endurance závody v Šamoríně (SK)Mezinárodní endurance závody v Šamoríně (SK)Mezinárodní endurance závody v Šamoríně (SK)

Naučně-vzdělávací projekt Equisafe.cz

Členové týmu P&HE byli přizváni k projektu Equisafe.cz. Jde o soubor seminářů a konferencí s využitím odborníků v různých oborech. Cílem je zvýšení vzdělanosti a obecného povědomí v oblasti bezpečnosti a prevenci rizik v jezdectví a chovatelství. První seminář s naší účastí se bude konat 3. 11.2017 v Praze. Podrobnosti o projektu a uvedeném semináři na www.EquiSafe.cz.

EQS.jpg

Muži na koních

Propomoc z.s. (www.Propomoc.eu) v rámci podpůrného projektu "Muži na koních" (www.MuziNaKonich.cz) podpoří naši organizaci Pet&HorseEmergency.
Účastí na benefičním galavečeru může přispět každý z Vás do společné charitativní pokladničky. Podrobnosti o benefičním galavečeru Muži na koních zde: www.facebook.com

MNK1.jpg

Jihobrněnský den dětí

27. 5. 2017 – obdrželi jsme pozvání prezentovat projekt v rámci Jihobrněnského dne dětí. Akce se totiž konala v areálu, ve kterém jsme v lednu zachraňovali oslíka Pavla propadlého v ledu.

DD1.jpgDD2.jpg

Speciální trojnožka na zvedání a vyprošťování velkých zvířat (koní)

16. 5. 2017 - Za finančního přispění Jihomoravského kraje jsme zakoupili další technické vybavení, které zjednoduší a zrychlí zvedání a vyprošťování koní. S touto trojnožkou dorazilo i profesionální vybavení záchranáře – lezce, pro bezpečný přístup do strží, výkopů apod.

JMK

Troj-01.jpgTroj-02.jpg

Mezinárodní endurance závody v Šamoríně (SK)

13.–14. 5. 2017 - Další výjezd na pohotovost na mezinárodních endurance závodech.

Mezinárodní endurance závody v Šamoríně (SK)

14.–16. 4. 2017 - První letošní výjezd na tradiční pohotovost na mezinárodních endurance závodech.

14-16-4-samorin.jpg

Prezentace projektu pro KOPIS

6. 3. 2017 - Ukázka dovedností a vybavení Koňské Záchranky pro členy IZS, kteří se nedostanou „do terénu“. Jde zejména o pracovníky dispečinku, kteří nás sice neznají osobně, ale měli by vědět co umíme, aby se vhodně rozhodli při řešení krizové situace.

skoleni-kopis.jpg

Natáčení Dobré ráno s Českou televizí

21. 2. 2017 - Přijali jsme pozvání do natáčení pořadu Dobré ráno. Přijeli jsme s oběma sanitkami, poskytli několik rozhovorů ve studiu i venku u obou vozidel. Výsledek lze shlédnout zde: www.ceskatelevize.cz/porady.

DobreRano.jpgDobreRano1.jpg

Další školení a výcvik hasičů

24. 1. 2017 - Proběhlo opět ve Školícím a výcvikovém středisku v Brně a významnou pomůckou byl opět model koně Renda. Proškolovali se jednotky Pardubického kraje. Podrobnosti zde: jezdci.cz.

Výuka na VFU Brno

23.11.–19. 12. 2016 – Po výcviku Hasičského záchranného sboru pokračuje náš tým ve školeních studentů Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Nezastupitelným pomocníkem je unikátní model koně 'Renda'.  Praktická cvičení akutní veterinární medicíny se studenty VFU Brno, video zde.

vfu-skoleni-studentu-2016-1.JPGvfu-skoleni-studentu-2016-2.JPGvfu-skoleni-studentu-2016-3.JPGvfu-skoleni-studentu-2016-4.JPGvfu-skoleni-studentu-2016-5.JPGvfu-skoleni-studentu-2016-7.JPGvfu-skoleni-studentu-2016-6.JPG

Pokračování výcviku hasičů

17. 10. 2016 – tentokrát již bylo možné nacvičovat s novým modelem Rendou. Odkaz zde.

Mezinárodní závody Endurance Topoľčianky (SK)

07.-09. 10. 2016 poslední letošní pohotovostní služba na závodech, opět s organizačním týmem JK Napoli ze Šamorína. Děkujeme za skvělou spolupráci a těšíme se na další akce!

Zvířátkiáda radnice Brno-střed

25. 9. 2016 – Tradiční účast na tradiční akci. Poprvé jsme na tomto místě ve spolupráci s profesionálními hasiči prezentovali nově zakoupený model koně „Renda“. Video zde.

brno-zviratkiada-2016-1.jpgbrno-zviratkiada-2016-2.jpgbrno-zviratkiada-2016-3.jpgbrno-zviratkiada-2016-5.jpgbrno-zviratkiada-2016-4.jpg

MS ve Vytrvalosti Šamorín (SK)

12.-14. 9. 2016 držíme pohotovost na prozatím největší a nejvýznamnější sportovní akci.

ms2016-samorin-00001.jpgms2016-samorin-00003.jpgms2016-samorin-00002.jpg

Nové smluvní podmínky

S účinností od 1. ledna 2015 vstupují v platnost nové Všeobecné obchodní podmínky pro poskytování služeb. Převozy a záchranné akce týmu Horse Emergency jsou nyní uskutečňovány na základě Objednávky, která je ke stažení jako PDF dokument