Výjezdy a zásahy

Potíže koně v Olomouckém kraji

12. prosince se zkomplikoval zdravotní stav koně s podezřením koliky tak, že již nevstával. Protože nešla zrealizovat rychlejší varianta převozu a naše dojezdová vzdálenost dávala naději, rozhodlo se o převozu v sanitce vleže.

Kůň zraněný při přepravě

4. prosince náš tým vyprošťoval a odvážel na brněnskou kliniku náš zahraničního koně, který cestoval na nadcházející vzpomínkové akce bitvy u Slavkova. Na hraničním přechodu mezi ČR a Rakouskem kůň ve vozíku zpanikařil a upadl pod druhého spolucestujícího. Již se nepostavil, proto byla povolána odborná pomoc.

Klisna se zlomeninou spěnky

12. srpna byla převezena v závěsu klisna ze středočeského kraje na Kliniku do Heřmanova městce

Klisna se zlomeninou spěnkyKlisna se zlomeninou spěnkyKlisna se zlomeninou spěnky

Valach vysílený po kolice

24. července - další kůň s těžkou kolikou. Tentokrát na frýdecko-místecku a bohužel se ho již nepodařilo postavit, proto jej bylo nutné transportovat v leže na podložce.

Zlomenina vřetení kosti

14. června – převoz hřebce se zlomeninou hrudní končetiny v závěsu na kliniku v Chamu (D).

Zlomenina vřetení kostiZlomenina vřetení kosti

Vyproštění koně propadlého do sklepa

12. dubna na výzvu operačního důstojníka IZS vyjeli dva členové záchranného týmu s veterinářem zásahovým vozidlem na moravsko-slovenské pomezí. Přítomní hasiči potřebovali odbornou pomoc při vytažení koně, který vniknul do obytné budovy a zde se propadnul do podsklepené části domku. Během ca. 2 hodin byl kůň vyproštěn, ošetřena předán majiteli.

Vážná kolika na Vysočině

18. března povolali nešťastní majitelé Koňskou Záchranku ke koni s těžkou kolikou, kterého bylo nutné dopravit na kliniku. Při příjezdu již kůň jen ležel, přesto se jej podařilo postavit a převézt k dalšímu ošetření normálně ve stoje.

Nepohyblivá klisna

17. února vpodvečer vyjel tým HE do okresu Velké Meziříčí ke koni s nekonkretizovanou diagnózou. Protože klisna jen obtížně udržovala rovnováhu, byla převezena v konstrukci v závěsu na KCHK Brno.