Výjezdy a zásahy

Valach s diagnostikovanou otravou

3. 10. 2017 – tým záchranářů vyjížděl do okresu Velké Meziříčí k ležícímu koni. Terénní veterinář diagnostikoval otravu. Kůň byl vleže z boxu a ze stáje vytažen na volné prostranství a zde přesunut na speciální podložku. Na ní byl ležící přetransportován na KCHK Brno.

Výjezd na výzvu KOPIS IZS JmK – kůň v bahně

29. 9. 2017 – další asistence a pomoc hasičům. Tentokrát při vyprošťování koně uvízlého v bahně v okrese Břeclav. Podrobnosti zde: www.firebrno.cz 

Výjezd na výzvu KOPIS IZS JmK – kůň v jímce

24. 9. 2017 – v ranních hodinách jsme byli povoláni do okolí Brna k vyproštění koně spadlého do podzemní jímky filtračního zařízení bazénu. Podrobnosti o zásahu zde: www.pozary.cz

Ležící kůň na Tišnovsku

29. 8. 2017 – záchranáři vyjeli ke zraněnému koni v okrese Brno – venkov. Klisna byla naložena vleže a převezena na KCHK Brno.

Fjordská klisna se zraněním LP končetiny

25. 8. 2017 – záchranný tým byl povolán na Vyškovsko ke klisně Fjordského koně, která kvůli zranění končetiny ulehla a nevstávala. Kůň byl dopraven na KCHK Brno

Postižená kobylka v Olomouckém kraji

13. 7. 2017 – přepravovali jsme kobylku se zraněním pohybového aparátu, v leže na speciální podložce na KCHK Brno.

Přeprava poníka v závěsu

9. 6. 2017 – poník s neurčitou diagnózou, projevující se ataxickými stavy byl z pomezí Pardubického a Olomouckého kraje transportován ve veterinárním závěsu na KCHK Brno.

Odchyt a transport býka

30. 4. 2017 – Noční výjezd na výzvu Městské policie Břeclav k mladému býčkovi. Tým Pet&HorseEmergency provedl odchyt a následný speciální převoz do náhradního ustájení. 

Odchyt a transport býka

Zvedání nemocného koně ve stáji

2. 4. 2017 – Zvedání ležícího koně ve stáji v okrese Brno-venkov. Po postavení koně bylo rozhodnuto o převezení koně v závěsu na KCHK Brno.

Neakutní převoz

10. 3. 2017 – Jeden z mála neakutních převozů. tentokrát koně propuštěného z léčení na Klinice v Heřmanově Městci. Kůň se převážel do okresu Hradec Králové.

Zvedání vysíleného koně ve stáji

7. 3. 2017 – Výjezd do okresu Brno-venkov ke koni, který před pár dny přišel do stájí ve zbídačeném stavu. Kobylka byla tak zesláblá, že po jednom ulehnutí nezvládla již sama vstát. Byla proto přesunuta na vhodné místo, zvednuta a ponechána ve veterinárním závěsu, dokud nenabere síly.

Zvedání vysíleného koně ve stájiZvedání vysíleného koně ve stáji

Zvedání koňského seniora

10. 2. 2017 – V ranních hodinách vyjel tým PHE ke staršímu ležícímu koni, kterého bylo nutné postavit na zledovatělém povrchu, jenž mu znemožňoval vstát.

Kůň zaklíněný v přepravníku

3. 2. 2017 – Výjezd na výzvu IZS do okresu Vyškov ke koni, který upadl během přepravy ve vozíku. Kůň byl vytažen, ošetřena převezen na KCHK Brno k doléčení zranění.  

Kůň zaklíněný v přepravníkuKůň zaklíněný v přepravníku

Převoz koně v závěsu ze Slovenska

31. 1. 2017 – Valach s fissurou spěnkové kosti pravé pánevní končetiny, zakastováno místní veterinární lékařkou. Úspěšný transport proběhl v závěsné konstrukci na KCHK Brno.

Převoz koně v závěsu ze SlovenskaPřevoz koně v závěsu ze Slovenska

Vyproštění oslíka propadlého v ledu

24. 1. 2017 – K tomuto zásahu jsme byli přivoláni dispečinkem IZS, když jsme školili další kolegy hasiče ve Výcvikovém středisku v Brně. Nešťastná událost se odehrávala také v Brně, takže se velká sanitka po odvezení oslíka na KCHK Brno mohla opět vrátit na školení. Video zde: www.facebook.com

Vyproštění oslíka propadlého v leduVyproštění oslíka propadlého v ledu

Vyproštění a následné zavěšení koně zapadlého do studny

14. 1. 2017 – Výjezd na žádost dispečinku IZS do okresu Vyškov. Vyproštění chladnokrevné kobylky ze studny. Kromě drobných odřenin neměla jiná zranění. Kvůli vysílení a rekonvalescenci byla následně zavěšena do veterinárního závěsu.

Vyproštění a následné zavěšení koně zapadlého do studnyVyproštění a následné zavěšení koně zapadlého do studny